oy!
 • Sanat şablonlarının durumu
 • Çok kolay bir web sitesi almak
 • Uygun fiyatlı planlar
8.6 Çok iyi
Kullanım kolaylığı
80% Complete
Tasarım Esnekliği 8/10

Squarespace

2003 yılında kurulan Squarespace, şık, ödüllü tasarımları ve zengin özellikli editörü ile paketinde öne çıkan bir web sitesi kurucusudur. Bloglar, portföy siteleri ve çevrimiçi mağazalar oluşturmak isteyen kullanıcılara yönelik, dünya genelinde milyonlarca web sitesi Squarespace ile barındırılıyor. Kullanıcılara web sitelerini kişiselleştirme, HTML kodu ekleme ve düzinelerce 3. taraf hizmetini entegre etme esnekliği sunar (Eventbrite'den Disqus'a ve Paypal'e). Her türlü site oluşturma deneyimine sahip kullanıcılar için harika olan Squarespace, hem yeni başlayanlar için hem de daha gelişmiş kullanıcıların HTML kodu eklemelerine ve sitelerini daha da özelleştirmelerine olanak sağlar.

Squarespace Hakkında Ayrıntılı Bilgi

 • Şablonların harika oyununda, hiçbir site üreticisi Squarespace'ten daha güzel, işlevsel tasarımlara sahip değildir.
 • Tasarım esnekliği bir başka güçlü takımdır - editörleri çoğu inşaatçınınkinden daha fazla modifikasyona izin verir.
 • Canlı sohbet ve hızlı 1 saatlik e-posta yanıtlarıyla 24 saat güvenilir destek.

Başparmak havaya

 • Çarpıcı, mobil olarak optimize edilmiş şablonlar
 • Kolayca özelleştirilebilir
 • 1 saat e-posta yanıt süresi olan 7/24 destek ekibi
 • Üreticiye entegre edilmiş birçok özellik ve hizmet

Başparmak Aşağı

 • Sınırlı uygulama mağazası
 • E-ticaret seçenekleri pahalı
 • Ücretsiz plan yok
 • Mobil editör yok

Kullanıcı deneyimi

En üst düzey web sitesi oluşturucularında olduğu gibi, Squarespace kullanarak bir web sitesi oluşturmak için kodlama deneyimine ihtiyacınız olmaz. Bir siteyi bir dakikadan daha kısa bir sürede çıkarabilir, ardından düzenleme ve özelleştirme işlemine girebilirsiniz. Squarespace’in editörü sürükle ve bırak, ancak bölümlere göre düzenlenmiştir - her bölüm sayfanıza yeni bir şeyler ekler (örneğin, bir iletişim formu, resim veya satın alma düğmesi). Düzen veya içeriği değiştirmek için her bölümün öğelerini tıklayın.

Kareler’in Tasarım menüsünde, Stil Düzenleyiciyi bulacaksınız. Sitenize kullanmak için grafik ve medya öğeleri yükleyebileceğiniz yer burasıdır. Yüklenen medya, sol kenar çubuğundaki kişiselleştirme seçenekleri kullanılarak kolayca düzenlenebilir. Squarespace’in kişiselleştirme araçları harika ve kullanımı kolaydır, ancak YouTube kanallarında sunulan çok sayıda öğretici videoyu izlemek iyi bir fikirdir. Bazıları Hollywood yıldızları, vaka çalışmaları ve kısa filmlerle dolu meşru eğlence olarak geçiyor!

Premium seçenekler

Squarespace ücretsiz planlar sunmuyor, ancak kullanıcılara iki haftalık ücretsiz deneme sürümü sunuyor (ödeme bilgileri gerekli değil) - ve ilk ikisi platform için bir fikir edinmeye yetmediyse, kullanıcılara bir haftalık bir uzatma sunuyor. Bu, sitenizi oluşturabileceğiniz, nasıl para harcayacağınıza bakmadan, özelliklerin ve içeriğin nasıl görüneceğini ve ekleneceğini görebileceğiniz anlamına gelir. Squarespace, normal siteler ve çevrimiçi mağazalar için her biri sınırsız bant genişliği ve depolama alanı ve özel bir etki alanı için dört plan sunar:

Website - Kişisel Plan: Squarespace aylık ödeme yaparsanız ayda 16 $, yıllık ödeme yaparsanız aylık 12 $ alır. Portföy siteleri veya bloglar için en iyisi olan Kişisel plan, 2 site katılımcısı, Müşteri Hizmetleri Ekibinden 7 gün 24 saat destek, SSL güvenliği, mobil optimizasyon ve web sitesi ölçümleri ile birlikte gelir.

Web Sitesi - İş Planı: Yıllık abonelikle birlikte 26 ABD Doları / aylık ücretle, Kişisel planın tüm özelliklerinin yanı sıra sınırsız katkıda bulunan, Google Reklam kredisinde 100 ABD doları, envanter yönetimi, bir G-Suite e-posta hesabıyla entegre bir e-Ticaret web sitesi alacaksınız bir yıl boyunca, entegre muhasebe, gelişmiş ölçümler, sınırsız ürün envanteri, promosyon açılır pencereleri ve daha fazlası. Squarespace,% 3 işlem ücreti alıyor - işlem ücretlerini ortadan kaldırmak için çevrimiçi mağaza planlarından birine yükseltin.

Çevrimiçi Mağaza - Temel Plan: Aylık faturalandırıldığında, fiyat etiketi 30 ABD Doları / ay'dır - yıllık fatura 26 ABD Doları / ay alır. Bu plan, İş Planındaki tüm özellikleri içerir, ancak hiçbir işlem ücreti, mobil olarak optimize edilmiş ödeme, e-ticaret ölçütleri, müşteri hesapları, etki alanınızdaki ödeme, kuponlu envanter yönetimi ve vergi ve nakliye kontrolleri ve daha pek çok şey içermez. Bir çevrimiçi mağaza istiyorsanız, aynı son fiyat için İş Planı yerine bu planı seçmek mantıklıdır.

Çevrimiçi Mağaza - Premium Plan: Yıllık faturalandırma ile aylık 40 ABD doları karşılığında çevrimiçi mağaza Temel Plan'daki tüm özelliklerin yanı sıra terk edilmiş alışveriş sepeti kurtarma, abonelikler, hediye kartları ve gelişmiş nakliye seçeneklerinden (diğer özelliklerin yanı sıra) edinebilirsiniz.

Özellikleri ve araçları

Kareler harika özelliklerle reçel dolu - burada bazı özelliklerin bir listesi:

Stil Düzenleyici: Sayfanızdaki metni, renkleri, yazı tiplerini ve boyutları özelleştirmek için bu sürükle ve bırak düzenleyicisini kullanın. Seçilebilecek yüzlerce ayar var, böylece sayfanızı diğerlerinden farklı kılmak için herhangi bir problem yaşamayacaksınız.

Mobil Optimizasyon: Herhangi bir rakip web sitesi oluşturucusu, mobil kullanıma uyarlanabilir şablonlar sunar ve Squarespace istisna değildir! Online mağazalar, e-ticaretin en hızlı büyüyen segmenti olan mobil cihazlar için tamamen optimize edilmiş alışveriş ve kasayı içermektedir. Sayfanın alt kısmında yer alan ve adres, saat ve telefon numarası gibi önemli iletişim bilgileri sağlayan Mobil Bilgi Çubuğu'ndan bahsetmediğimizde hatırlatırız.

SEO Entegre: Squarespace'deki SEO görevlerini yönetmek için gerekli hiçbir eklenti yok ve üretici mevcut en iyi uygulamalar için optimize edildi ve güncellendi. Kolayca aranabilen, URL'leri temizleyen ve HTML işaretlemesi olan sayfaları, otomatik etiketlemeyi, resim etiketlerini ve sayfa başlıklarını düzenleme özelliğini ve otomatik Google site haritaları oluşturma ve Facebook Açık Grafiği desteğini (bağlantılar sosyal medyada paylaşıldığında) oluşturur. Genel Squarespace, küçük işletmeniz veya kişisel web siteniz için eksiksiz bir SEO özellikleri seti sunar.
Özel CSS: CSS, bir HTML web sayfasının stilini tanımlayan bir stil sayfası dilidir. Tasarım değişiklikleri yapmak veya web sitelerine özellikler eklemek isteyen daha gelişmiş kodlama tecrübesi olanlar için, CSS’ye erişimin olması önemlidir. Squarespace, bir siteyi sıfırdan tasarlamanıza izin vermezken, değişiklik yapmak için herhangi bir şablonun CSS'sine erişebilirsiniz.

Görüntü Yöneticisi: Görüntüleri doğrudan masaüstünüzden Squarespace'e sürükleyip bırakabilirsiniz ve platform onları yüklediğinde, yüklenen her görüntünün birkaç ölçekli versiyonunu oluşturur - bu şekilde her boyuttaki cihazlarda harika görünüyor. Adobe Image Editor'ı kullanarak resimlerinizi doğrudan Kareler alanında (kırpma, yeniden boyutlandırma, döndürme, kontrast ve parlaklığı ayarlama vb.) Düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, bir sayfanın üstündeki görüntülerin, mümkün olan en iyi ilk gösterim için alttaki görüntülerden önce yüklenmesini sağlar.

Şablonlar

Güzel bir web sitesi yapmak istiyorsanız, doğru üreticiye geldiniz. Squarespace, tam ekran görüntülerle ve özel kaydırma efektleriyle minimal, açık ve cilalı, cesur ve dinamik arasında değişen yaklaşık 70 modern, son teknolojiye sahip şablona sahiptir. Şablonlar, Çevrimiçi Mağazalar, Sanat ve Tasarım, Topluluk ve Kar Amacı Gütmeyen, Müzik, Fotoğrafçılık, Yiyecek ve İçecek ve daha fazlası gibi sektörlerin önemli bir bölümünü kapsayan kategorilere göre düzenlenir. Tüm şablonlar tamamen özelleştirilebilir ve kodlamanın nitrit boşluğuna girmek isteyenler için, HTML ve CSS düzenlemelerine erişebileceksiniz. Sitenizin her birinde nasıl görüneceğini görmek için aynı anda birden fazla şablonda çalışabilirsiniz - şablonları değiştirmek çok kolaydır ve diğer üreticilerden farklı olarak otomatiktir, böylece her seferinde içerik girmenize gerek kalmaz.

tüm
Web sitesi oluşturucularının vahşi dünyasında, Squarespace belki de en muhteşem çıktılardan birini sunar. Çok etkileşimli, benzersiz şablonlara sahip güzel siteler ticari markalarıdır ve bir tane oluşturmak için kodlayıcı olmanız gerekmez. (Ancak, Squarespace size düzeni ve tasarımı istediğiniz kadar uyarlama imkanı verir.) Bir site oluşturmak birkaç dakika kadar sürebilir, ancak editör ve diğer Squarespace'i kullanmayı öğrenmek araçlar ve özellikler biraz daha zaman yatırımı olabilir. Neyse ki, onların destek ekibi arkanıza sahip ve büyük video ve öğretici kütüphanesi, aklınıza gelebilecek tüm soruları çözmenize yardımcı olacaktır.