oy!
 • Ücretsiz SSL Sertifikaları
 • CSS baskısı
 • Uygulamayı yönet
8.9 Iyi
Kullanım kolaylığı
70% Complete
Tasarım Esnekliği 7/10

Jimdo

2007 yılında kurulan Jimdo, popüler bir web sitesi üreticisi ve alan adı kayıt şirketidir. Çevrimiçi bir mağaza oluşturmak, kendi web sitenizi veya blogunuzu tasarlamak veya e-posta hesaplarınızı yönetmek istiyorsanız, bu harika bir seçimdir. Son yıllarda, Jimdo web sitesi üreticisi endüstrisinde dalgalar yarattı - şu anda dünya çapında Jimdo tarafından desteklenen 20 milyon web sitesi var. Çok yönlü bir inşaatçı, dokuz farklı dilde çalışır ve sezgisel özelliklerle basit bir hizmet sunar.

Jimdo Hakkında Ayrıntılı Bilgi

 • Uygun fiyatlı, kullanıcı dostu
 • Premium e-Ticaret planları çok değerli
 • Çeşitli kanallardan güvenilir destek ekibi

Başparmak havaya

 • İş planları sınırsız depolama sunar
 • Reklamsız bir site için harika değer
 • Güvenilir müşteri hizmetleri

Başparmak Aşağı

 • Rather sınırlı şablon galerisi
 • Onların editörü olması gerekenden biraz daha karmaşık.

Kullanıcı deneyimi

Jimdo sitenizi çok hızlı bir şekilde başlatmak için basit bir oluşturucu sunuyor. Öncelikle, bir şablon seçmeniz ve ardından editörlerine girmeniz gerekir. Görüntüleri yeniden boyutlandırın ve yeniden konumlandırın ya da artı simgesine tıklayarak öğeleri ekleyin.

Şirket kendini kullanıcı dostu, kişiselleştirilebilir bir üretici olarak pazarlıyor. Ancak, özelleştirmede bazı sorunlar olduğunu gördük. E-Ticaret özelliklerine yalnızca Jimdo’nun iş planıyla (veya daha yüksek bir sürümle) erişebilirsiniz. Bu planla, bir çevrimiçi mağazaya sahip olmak için gerekli olan e-Ticaret şablonlarını ve diğer özellikleri edinebilirsiniz.

Premium seçenekler

Size Jimdo’nun beş fiyatlandırma planında bir yol göstereceğiz. Fiyatları ABD doları cinsinden listeleriz, ancak Jimdo’nun fiyatlarının ülkeye bağlı olarak gerçekte değiştiğini unutmayın. Giriş planı ABD’de 9 ABD Doları, İngiltere’de 9 TL (veya 12 ABD Doları) ve Euro Bölgesi ülkelerinde 9 ABD Doları (10.30 ABD Doları) tutarındadır. Bu, web sitesi oluşturucu sektöründeki rakiplerin tipik bir örneği değildir; çoğu, farklı pazarlarda karşılaştırılabilir fiyatlar almak için para birimi dönüştürmeleri yapar.

Jimdo’nun tüm planları, mobil uyumlu tasarımları, depolama ve bant genişliği ile şablon galerilerine erişimi (aşağıda her bir planın ne kadarını sunduğunu göreceğiz), bir blog işlevini ve fotoğraf galerilerini içerir.

Jimdo Play - Play, 5 sayfalık kapasiteye, 500 MB depolama alanına, 2 GB bant genişliğine, Jimdo alt etki alanına, https şifrelemeye ve her sayfanın altındaki bir Jimdo reklamına sahip olan ücretsiz bir plandır. Küçük bir blog için bu, depolama ve bant genişliği açısından mükemmel bir seçenektir. Ancak daha fazla ihtiyacı olan daha yoğun bir sayfa veya profesyonel bir sayfa için bu yeterli olmayacaktır. Bu plan aynı zamanda destek ekibine erişim sunmuyor.

Jimdo Start - 9 $ / ay için, bu plan 1 yıl boyunca ücretsiz alan adı, 5 GB depolama alanı, 10 GB bant genişliği ve web siteniz için 10 sayfaya kadar içerir. Standart desteğe erişirsiniz ve sitenizde Jimdo reklamları görünmez. Bu plan, küçük işletme sahipleri veya bütçe kısıtlamaları olan veya ürünlerini doğrudan web sitelerinde satması gerekmeyen daha büyük bloglar için en iyisidir.

Jimdo Grow - Büyüme planı ayda 15 dolara mal oluyor ve web siteniz için Başlangıç ​​planındaki her şeyi, ayrıca 15 GB depolama alanını, 20 GB bant genişliğini ve 50 sayfayı içeriyor.
Jimdo e-Ticaret - 19 $ / ay için, Büyüme Planındaki her şeyi ve ayrıca çevrimiçi ürünleri satma kapasitesini elde edersiniz. Kaç ürün listeleyebileceğinize dair bir sınır yok.

Jimdo Sınırsız - 39 $ / ay, bu premium plan sınırsız her şeyi sunuyor - depolama, bant genişliği ve sayfalar - ve bir de çevrimiçi mağaza. Ayrıca, sitenizin tasarımının hedeflenen pazar için optimize edildiğinden emin olmanıza yardımcı olacak bir Jimdo tasarımcısıyla kişiselleştirilmiş profesyonel bir tasarım analizi içerir.

Jimdo ücretsiz bir plan sunduğundan, kaydolarak ve bir site oluşturarak kaybedecek hiçbir şeyiniz yoktur. Sonra gördüğünüzü beğenirseniz, premium plana geçmeyi düşünün.

Özellikleri ve araçları

Jimdo iki web sitesi oluşturma platformuna sahiptir - Yaratıcı ve Dolphin. Yaratan, sürükle ve bırak arayüzlü, sektördeki diğer kullanıcılara benzeyen birincil düzenleme platformudur. İçerik ekleyebilir, öğeleri değiştirebilir ve konumlandırabilirsiniz. Dolphin, ADI'yi (yapay tasarım zekası) kullanarak sitenizi sizin için inşa edecektir. Birkaç soruyu cevaplayın, Jimdo tercihlerinize göre bir web sitesi oluşturacak. Bu seçenek daha otomatiktir ve kullanıcılara düzen ve tasarım üzerinde daha fazla kontrol sağlayan Creator'dan biraz daha az düzenleme ve özelleştirmeye izin verir. Bu incelemede Yaratıcıya odaklanacağız.

Jimdo’nun sürükle ve bırak editörü işlevseldir, ancak rekabetten kesinlikle daha iyi, daha esnek editörler gördük. Bir fotoğraf editörü de var, böylece video veya fotoğraf arkaplanı yapabilirsiniz. Web sitelerini tamamen özelleştirmek isteyen kullanıcılar için, CSS'yi düzenlemek ve site widget'larını kullanarak HTML eklemek kolaydır.
Jimdo’nun ücretli planları ilk yıl için ücretsiz bir alan adı ile geliyor ve bunun ardından 20USD / yıl. 1 hesap için 12 € / yıl, 10 hesap için 60 € / yıl tutarında bir e-posta hesabı ekleyebilirsiniz. Tüm Jimdo siteleri güvenli SSL şifrelemesi sunar.

Jimdo’nun e-Ticaret planlarından birini satın almayı seçerseniz, çevrimiçi mağaza için çok çeşitli ödeme seçeneklerini ve kullanışlı bir sipariş yönetimi sistemini kabul ettiklerini göreceksiniz.

Şablonlar

Ne yazık ki, burası Jimdo'nun biraz kısaldığı yer. Yaratıcı platformlarını kullanarak sizden bir web sitesi seçmeniz istenecek (endüstriye göre - fotoğrafçılıktan restoranlara, giyim mağazalarına kadar) ve seçiminize bağlı olarak size 15 şablon seçeneği sunulacak. Şablon galerisinde toplam 40 şablon bulunur ve daha sonra hepsine erişebilirsiniz, ancak diğer web sitesi oluşturucularının Jimdo’dan çok daha çeşitli ve geniş şablon galerilerine sahip olduğunu unutmayın.
Ancak, ezici bir seçenek bulan biriyseniz, belki bu sizin için yeterli olacaktır. Şablonlar arasında geçiş yaparak saatlerinizi kaybetmezsiniz, bir karar veremezsiniz - ve siteniz hemen hazır olur.
Sitenizi yayınladıktan sonra şablonunuzu değiştirmek isterseniz, kolayca yapabilirsiniz. Ve orada kodlayıcılar için kendi şablonunuzu oluşturma seçeneği de var.
 
tüm
Jimdo harika bir ücretsiz plan ve basit bir editör ile makul ve uygun fiyatlı bir web sitesi oluşturucu sunuyor. Kişisel bir web sitesi veya blog oluşturmak veya küçük bir işletme için bir sayfa oluşturmak isteyen kullanıcılar için cazip, fırfırsız bir seçenek. Şablon galerisinde, diğer üreticilerin sunduğu tasarım gücü ve çeşitliliği bulunmamakla birlikte, birkaç dakika içinde Jimdo üzerinden cazip bir web sitesi oluştururken sorun yaşamayacaksınız.