oy!
 • Büyük eklenti Kütüphanesi
 • Ayarlanabilir ve basit
 • Açık kaynak ve ücretsiz
9.3 Iyi
Kullanım kolaylığı
70% Complete
Tasarım Esnekliği 7/10

Wordpress

WordPress, piyasadaki en popüler web sitesi oluşturucularından biridir.


Her şey 2003'te küçük bir blog platformundan başladı ve ondan sonra da sürekli büyüyor. Muazzam miktarda içerik yöneten ve programlamaya izin veren büyük bir web sitesi üreticisi oldu. Bu seçenekler WordPress'i çok esnek ve uyarlaması kolaydır - web sitenizi istediğiniz gibi oluşturabilir ve tasarlayabilirsiniz!

Wordpress Hakkında Ayrıntılı Bilgi

WordPress.com, sizin için barındırma yapan tamamen barındırılan bir versiyondur. Barındırma, web sitenizin içeriğinin web üzerinde saklanması ve saklanmasıdır, böylece tüm kullanıcılar belirlenen URL adresine giderek erişebilir. WordPress.com barındırma ihtiyaçlarınızı aylık bir ücret karşılığında karşılamaktadır.


Buna karşılık, WordPress.org, herhangi bir kısıtlama olmadan sitede herhangi bir değişiklik ve değişiklik yapılmasına izin veren, barındırılan bir versiyondur.


O zamandan beri, "WordPress" terimini kullandığımız zaman, WordPress.org'u kastediyoruz (aksi belirtilmediği sürece).

Başparmak havaya

 • Açık kaynaklı ve ücretsiz
 • Kolay kurulum ve servis
 • Çok yönlü ve özelleştirilebilir
 • Çok sayıda güvenlik eklentisi
 • Kendi içeriğinize sahip olmak

Başparmak Aşağı

 • Eklentiler ve ekstra seçenekler için yüksek fiyatlar
 • Kendine ev sahipliği yapmakla ilgilenmek
 • Kodlamaya aşina olmayan acemiler için değil
 • Kurulumlar için öğrenme eğrisi

Kullanıcı deneyimi

WordPress birçok avantaja sahip bir yapıcıdır, diğerleri arasında birçok modifikasyona izin verir, uygun ve kullanımı kolaydır. Bu özellikler sayesinde, web sitesi geliştiricileri için en sık kullanılan seçeneklerden biri haline gelmiştir. Bunu kullanmak için kullanabilirsiniz: blog oluşturma, küçük işletmeler kurmak, bir çevrimiçi mağaza işletmek, üye siteler oluşturmak, çevrimiçi dersler başlatmak, işletmeler ve diğerleri.


Rekabete kıyasla, WordPress veri taşınabilirliğini destekleyen tasarımı, içeriği ve işlevselliği ayırır.
Bu kadar tanınmış olmasından dolayı, WordPress'in dünyanın her yerinde iyi programcıları var. Ek olarak, çevrimiçi derslere katılabilir ve ayrıca WordPress'in nasıl çalıştığını öğrenmek için çevrimiçi olan öğreticileri kullanabilirsiniz.
WordPress siteniz için birçok ek seçenek sunar. Profesyonel eklentiler ve eklentiler sayesinde istediğiniz gibi bir web sitesi oluşturabilirsiniz!

İstediğiniz herhangi bir işlev temalar ve eklentiler sayesinde eklenebilir. Birçoğu açık kaynaklıdır, kullanımı ücretsizdir. Programlama ve hataları düzeltmek için zamanınızı boşa harcamayın! Tek ihtiyacınız olan bir bakışta yapılandırılabilen uygun bir eklentidir.

Popülerliği nedeniyle, neredeyse tüm popüler üçüncü taraf araçlarının zaten WordPress için kullanılabilir entegrasyonları vardır. WordPress'te, e-posta pazarlama programı, SEO araçları, CMR yazılımı, müşteri adayı oluşturma aracı ve ödemeler gibi tüm araçlarınız çalışacaktır.

Ancak, mevcut birçok seçenek nedeniyle, onu öğrenmek ve bu konuda yetkin olmak daha zordur. WordPress'in eksikliklerinden biri, kodlama becerilerine sahip olma gereğidir, çünkü örneğin, normal sürükle ve bırak aracını kullanan Wix gibi yapıcılarla karşılaştırıldığında, içerik tasarlamak ve özelleştirmek çok kolay değildir.

Web sitenizin yedeklerini ve güvenliğini hatırlamanız gerekir. Ancak, WordPress'in yedekleme ve güvenlik oluşturmak için birçok seçeneği vardır. Sitenizde tamamen otomatik olarak kopyalar ve güvenlik önlemleri oluşturmanıza olanak sağlayan WordPress eklentileridir.

Web sitenizi veya blogunuzu kendiniz yönetmeniz gerektiğini düşünüyorsanız, bu doğru değil. WordPress size yardımcı olacak çok sayıda aracı garanti eder. Bu açık kaynaklı yazılım, daha önce söylediğimiz gibi, Internet'teki birçok web sitesi tarafından kullanılır ve herkes için programcılar birliği tarafından oluşturulur. Kullanım sırasında ortaya çıkabilecek tüm problemler hakkında internette birçok sayfa veya tartışma bulabilirsiniz. Bunlar, tüm sorularınıza cevap verecek olan kullanıcı deneyimleridir. Ancak, konu ve sorun ile daha da derinleşmesi için forumlar ve bilgi kaynağı olan resmi bir web sitesi de bulunmaktadır.

Premium seçenekler

WordPress, her kullanıcı için ücretsiz indirme, kurulum ve kullanım sağlayan açık kaynaklı yazılım sunar. Siteniz sansür veya şartların ihlali nedeniyle kapatılamaz. WordPress, gereksinimlerinize uygun herhangi bir engel oluşturmadan her türlü siteyi oluşturmanıza olanak sağlar.


Ancak, diğer sitelerde olduğu gibi, etki alanınızı ve hostinginizi kaydetmeniz gerekir. Hangi sayfayı oluşturmak istediğinizi seçersiniz, ancak bazı web siteleri için ücretli temalara ve WordPress eklentilerine ihtiyacınız olacaktır.


Bununla birlikte, "WordPress.com" (yani tümüyle barındırılan sürüm), ücretsiz bir abonelik dahil olmak üzere kullanıcıya bağlı olarak beş farklı teklif sunar.

 

Ücretsiz Plan:
● 3GB'a kadar depolama
● Temel Tasarım Özelleştirme
● Topluluk Desteği
● Bedava temalar
● Jetpack temel bileşenleri
● WordPress.com altındaki alt alan adı
 
Kişisel Plan - Yıllık 5 dolar / ay fatura:
● Ücretsiz Plan'da listelenen tüm bileşenler
● 6GB Depolama Alanı
● Özel Alan Adı
● E-posta ve sohbet yoluyla destek
● WordPress.com Reklamlarının Ortadan Kaldırılması
 
Premium Plan - Yıllık 8 dolar / ay fatura:
● Kişisel Planda listelenen tüm bileşenler
● 13GB Depolama Alanı
● Sınırsız premium temalar
● Gelişmiş Tasarım Özelleştirme
● Sitenizi para kazanın
● VideoPress yardımı
 
İş Planı - Yıllık 25 ABD Doları / fatura:
● Premium Planda listelenen tüm bileşenler
● Sınırsız depolama alanı
● Google Analytics’le entegrasyon
● Eklentileri Yükle
● Canlı Kurslar
● WordPress.com markasının kaldırılması
● SEO araçları
● Tema yükle
 
e-Ticaret Planı - Yıllık 45 dolar / ay faturalandırılır:
● İş planında listelenen tüm bileşenler
● Premium Storefront alt temalarına erişim
● Premium WooCommerce uzantıları
● En iyi nakliye konveyörleri ile entegrasyonlar
● 60+ ülkede ödeme alma imkanı
● Mağaza Gücü Paketi

Özellikleri ve araçları

Açık kaynaklı olarak, WordPress araçlarınızı, eklentilerinizi, temalarınızı ve özelliklerinizi oluşturmanıza olanak sağlar. Kodlamayı bilen herkes, piyasadaki en gelişmişlerden biri olan bu seçeneği kullanabilir. Büyük WordPress eklentileri kütüphanesi, tüm parametreleri ihtiyaçlarınıza göre ayarlamanıza izin verir ve ayrıca sürekli büyüyor! Siteniz, WordPress'in esnekliği nedeniyle kısıtlama olmadan büyüyecek ve gelişecektir!


Uyarlanabilirliği ve sadeliği sayesinde, WordPress internetin her köşesinde bulunmaktadır. Ancak, WordPress'i benzersiz kılan pek çok işlev değil, tamamen kişiselleştirilmesi için web sitenizde yerlerini bulabilen sınırsız sayıda eklenti kullanma yeteneğidir!
SEO ve WordPress iyi arkadaşlar gibidir. Entegrasyon sayesinde, web sitenizi arama motorlarında hızlı ve kolay bir şekilde bulunacak şekilde tamamen yapılandırmanız mümkündür. Ve en baştan, ek SEO eklentileri yüklemeseniz (ücretsiz olarak kullanılabilir) olsa bile, siteniz veya blogunuz en iyi SEO uygulamalarına göre optimize edilecektir. Arama motorları ve WordPress tamamen uyumlu çalışır.


WordPress, web sitelerinin tasarımında ve kişiselleştirilmesinde özgürlük sağlar! Sitenizin görünümünü veya temasını değiştirmek istiyorsanız, web sitenizi daha işlevsel hale getirecek olan eklentiyi yükleyin. WordPress, hem ücretsiz hem de ücretli çok sayıda tema ve eklenti sunar.


Her şey çok basit! Web sitenizi daha iyi hale getirmek için, eklentilerle birlikte sunulacak yalnızca birkaç ekstra özelliğe ihtiyacınız var. Göreviniz eşleşen bir eklenti bulmak ve siteye kurulum yoluyla eklemektir.


Google Analytics (izleme komut dosyaları) gibi seçenekler web sitenize sınırsız olarak eklenebilir.

Şablonlar

Kurulumdan sonra hoş bir sürpriz bulamazsanız korkmayın. Önceden seçilmiş bir tema (Yirmi Onbeş) sizin tarafınızda görünecek, ancak bu bir anlam ifade etmiyor. Yakında binlerce WordPress.org teması bulacaksınız. Ek olarak, web sitenize uygulayabileceğiniz internette ücretsiz ve olmasın çok sayıda WordPress teması vardır. Her tema indirdikten ve dosyaları doğru noktaya taşıdıktan sonra kullanılabilir.


Birçok şablon ve tasarım, WordPress'i kolayca kullanmanızı ve kişiselleştirmenizi sağlar. Mevcut çeşitli seçenekler, web siteleri oluşturmayı kolaylaştırır ve bunları bir tür haline getirir!


tüm

Kuşkusuz, bloglar ve web siteleri oluşturma söz konusu olduğunda, WordPress popülerlik piramidinin başında yer almaktadır. Öğrenmesi oldukça zordur ve anlamak için daha fazla zaman harcamak gerekir, ancak bu bilgiler sayesinde gerçekten profesyonel bir web sitesinin sahibi olacaksınız.


WordPress çok şey yapmanıza izin verir, yaptığınız işte özgürsünüz, sitenizi herhangi bir engel olmadan kişiselleştirebilirsiniz. Eğer sadece bir blog yazıyorsanız ve e-ticareti kullanmayacaksanız, elbette İnternet'te bir alternatif bulacaksınız, ancak bir profesyonel olmak ve işinizi ciddiye almak istiyorsanız, bir şans isteyin ve zaman öğrenme